Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
[email protected]
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
[email protected]
Ph: +1.831.306.6725

Některé OTC zvlhčovače mohou mít také vlastnosti proti svědění

Některé OTC zvlhčovače mohou mít také vlastnosti proti svědění

Když mluvíte o lécích se svým týmem péče, ujistěte se, že jsou si vědomi vašich cílů léčby, preferencí a obav, aby vám mohli nejlépe pomoci rozhodnout, jaká terapie bude vyhovovat vašim potřebám. Jste součástí týmu a musíte být hlasem při rozhodování o vaší péči.

Před příští schůzkou k lékaři si udělejte čas na přemýšlení o svém životě a preferencích. Následující otázky vám pomohou identifikovat klíčové informace, které chcete sdílet se svým týmem:

Jak vypadá váš životní styl? Cestujete často? Nebo máte flexibilní rozvrh? Záleží vám na tom, jak často musíte aplikovat nebo brát léky, nebo kolik času zabere jejich aplikace nebo užívání? Záleží na tom, kde si můžete aplikovat nebo vzít své léky (například , doma nebo v ordinaci)? Jaké jsou vaše preference, pokud jde o zvlhčovače – masti, pleťová mléka nebo krémy? Je vám příjemné po aplikaci určitých topických ošetření opustit dům? Dáváte přednost užívání léků každý den nebo každých několik dní? týdny? Máte strach z jehel?

Klíčové je zajistit, abyste dobře rozuměli lékům, takže když mluvíte se svým ošetřujícím týmem o léčbě, nebojte se klást otázky. Zde je několik otázek, které si můžete položit:

Jaké možnosti léčby mohou být pro mě vhodné? Jaké jsou přínosy a rizika nebo vedlejší účinky? Kdo mi dá injekci? Mohu to udělat doma? Co mohu očekávat od používání těchto léčebných postupů? Jak dlouho musím čekat, než uvidím účinek léčby? Mohu přestat užívat tento lék, jakmile se budu cítit lépe? S kým budu mluvit zahájit léčbu a mít vedlejší účinky? Co potřebuji vědět o cestování s mými léky?

Take-Home Point

Buďte otevřeni svému týmu péče o atopickou dermatitidu o tom, co od léčby chcete, aby pochopili, jak vážný je váš stav a jaké léky jsou pro vás to pravé.

Kontrolní bod: Naučili jste se to?

17. července 2020 Začátek

Více o atopické dermatitidě

Proaktivní vs. reaktivní péče o atopickou dermatitidu: dosažení a udržení cílů léčby

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Předepisování a OTC léčby ke kontrole příznaků atopické dermatitidy

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v ekzému

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Upravené zdroje, které vás podpoří na vaší cestě s atopickou dermatitidou

Správa atopické dermatitidy může být obtížná, ale podpora je k dispozici.

Do 18. prosince 2020

Co potřebujete vědět o léčbě atopické dermatitidy v různých ročních obdobích

Podívejte se, jak mohou změny počasí ovlivnit vaši atopickou dermatitidu po celý rok, a zjistěte, jak se můžete vyhnout vzplanutí v každém ročním období. nbsp. . .

Do 20. listopadu 2020

Péče o vaše duševní zdraví, pokud máte atopickou dermatitidu

Atopická dermatitida může výrazně ovlivnit vaši emoční pohodu, ale nemusíte trpět v tichosti. Prozkoumejte způsoby, o které se můžete starat. . .

Do 23. října 2020

Pět věcí, které byste měli vědět, pokud má vaše dítě atopickou dermatitidu

Pokud pečujete o dítě s atopickou dermatitidou, měli byste vědět, abyste se o něj mohli starat, jak nejlépe umíte nanovein bezplatné číslo.

Do 24. září 2020

Pohled na komorbidity související s atopickou dermatitidou (a co s nimi dělat)

U pacientů s atopickou dermatitidou je pravděpodobnější, že budou žít i s jinými stavy, což může ovlivnit rozhodování o jejich léčebném plánu. Dozvědět se o. . .

Do 24. srpna 2020

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Uvažujete o cílené terapii k léčbě atopické dermatitidy? Zde je to, co potřebujete vědět.

Do 24. července 2020

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Nekontrolovaná atopická dermatitida může ovlivnit více aspektů vašeho života, nejen vaši pokožku. Zde je to, co můžete udělat pro zvládnutí stavu.

Do 24. července 2020

Předepisování a OTC léčby ke kontrole příznaků atopické dermatitidy

Zde je to, co potřebujete vědět o topické léčbě atopické dermatitidy, abyste si mohli vybrat tu, která je pro vás to pravé.

Do 24. července 2020

6 tipů po chirurgickém zákroku, které pomohou uzdravit váš řez

Správná výživa je klíčovou – ale často přehlíženou – součástí vašeho plánu obnovy.

Autor: Andrea Peirce, 26. dubna 2021, sponzorovaný reklamní obsah “

Místní léky jsou základním kamenem léčby mnoha kožních onemocnění. Ve skutečnosti všichni pacienti s atopickou dermatitidou, bez ohledu na to, jak závažný nebo aktivní může být jejich stav, mají nějaký typ aktuálního použití – ať už je to lék nebo jen zvlhčovač. Některá aktuální témata lze nalézt na volném trhu (OTC), zatímco jiná vyžadují lékařský předpis. Podívejme se blíže na různé topické terapie dostupné pro atopickou dermatitidu:

Zvlhčovače

Vnější vrstva pokožky slouží jako bariéra k ochraně vašeho těla před škodlivými věcmi v prostředí kolem vás. Když kožní bariéra nefunguje správně (jako je tomu u atopické dermatitidy), ztrácí vlhkost, což způsobuje vysušení a lámání pokožky – což umožňuje vstupu alergenů, dráždivých látek, bakterií a virů do kůže. Když se tyto škodlivé věci dostanou do pokožky, mohou způsobit podráždění, alergické reakce nebo infekce, které mohou vyvolat nebo zhoršit atopickou dermatitidu. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby lidé s atopickou dermatitidou pravidelně používali zvlhčovače, které pomáhají předcházet ztrátě vody a zabraňují tomu, aby se dráždivé látky a alergeny dostaly tam, kam nepatří.

Zvlhčovače jsou klasifikovány podle toho, jak jsou husté a podle obsahu vody až oleje. Existují tři základní typy zvlhčovačů: masti, krémy a pleťové vody. Některé OTC zvlhčovače mohou mít také vlastnosti proti svědění.

Masti jsou nejsilnějším typem zvlhčovače díky vysokému obsahu oleje, díky čemuž jsou nejúčinnější při utěsňování vlhkosti v pokožce. Ale vzhledem k jejich tloušťce nebo tukové struktuře může být obtížné je aplikovat a cítit se nepříjemně. Mohou také obarvit oblečení a nábytek. Mohou být použity kdekoli na kůži, ale nemusí být tou nejlepší volbou pro chlupaté oblasti nebo obličej. Použití malé masti v záhybu těla (jako podpaží) může také pomoci snížit tření, což může být v těchto místech problém. Krémy jsou poněkud husté, ale méně než masti. I když jsou také velmi účinné při utěsňování vlhkosti, cítí se méně mastné než masti. Lze je použít kdekoli na kůži. Lotiony obsahují nejmenší množství oleje a jsou vyrobeny převážně z vody. Z tohoto důvodu se rychle odpařují, takže by měly být používány častěji. Jsou to nejjednodušší zvlhčovače, které se nanášejí, ale mohou pokožku více vysušovat. Jsou nejlepší pro chlupaté oblasti, jako je pokožka hlavy a paže.

Při nákupu zvlhčovače je důležité vybrat si ten, který se vám líbí, abyste se ujistili, že vám jeho používání a nanášení vyhovuje. Jednou z možností je použít různé zvlhčovače pro různé denní doby. Například může být lepší aplikovat masti na noc a přes den používat krémy nebo pleťové vody. Mějte také na paměti, že některé zvlhčovače obsahují stabilizátory nebo konzervační látky, které mohou pokožku dráždit, takže si před nákupem určitě přečtěte etikety.

Místní kortikosteroidy

Hydratační přípravky mohou pomoci předcházet vzplanutí a udržovat čistou pokožku, ale na léčbu aktivních vzplanutí atopické dermatitidy nestačí. Topické kortikosteroidy (TCS) jsou jednou z nejčastěji používaných metod léčby atopické dermatitidy. V závislosti na typu a síle steroidů jsou některé volně prodejné a některé vyžadují lékařský předpis. Mezi běžné TCS patří hydrokortizon, flutikason, mometason, triamcinolon a fluocinonid – a přicházejí v různých formulacích, jako jsou masti, krémy, pleťové vody, pásky a spreje, což může být rozhodujícím faktorem, který si vyberete.

TCS má také mnoho úrovní sil, z nichž si můžete vybírat podle toho, jak závažná je vaše atopická dermatitida a kde se nachází. Například TCS s nízkou až střední pevností jsou nejlepší pro váš obličej, oblasti, kde je vaše kůže tenká (jako oční víčka), a místa, kde se vaše kůže může třít (jako podpaží). TCS s vyšší pevností jsou nejlepší pro silnější kůži, jako jsou dlaně a chodidla.

Zatímco krátkodobé používání TCS bývá bezpečné a dobře snášené, dlouhodobé užívání vysokopevnostních steroidů nad rámec toho, co je doporučeno na příbalovém letáku, může způsobit zesvětlení nebo ztmavnutí pokožky, pálení kůže, ztenčení kůže a strie. Kůže se také může stát „odolnou“ vůči steroidům – což znamená, že ke zvládnutí symptomů atopické dermatitidy je zapotřebí vyšší síly nebo množství. K tomu obvykle dochází, když jsou topické steroidy zneužívány a nejsou používány správně, takže se řiďte pokyny svého ošetřujícího týmu, abyste z těchto témat získali maximum, aniž byste se museli obávat potenciálního poškození.

Aktuální inhibitory kalcineurinu

Místní inhibitory kalcineurinu (TCI) jsou alternativou k topickým kortikosteroidům pro ty, kteří mohou mít obavy z vedlejších účinků steroidů. Existují dva TCI, které jsou schváleny FDA pro léčbu atopické dermatitidy: krém pimecrolimus (Elidel®) a takrolimusová masť (Protopic®).

Krém Pimecrolimus funguje nejlépe u mírné až středně závažné atopické dermatitidy u pacientů ve věku 2 let a starších. Má srovnatelnou účinnost jako TCS s nízkou účinností. Tacrolimus mast funguje nejlépe u pacientů se středně těžkou až těžkou atopickou dermatitidou. Je k dispozici v síle 0, 1 procenta pro pacienty ve věku 16 let a starší a 0, 03 procenta pro pacienty ve věku 2 a starší. Silnější formulace je podobná TCS se střední účinností.

Při používání TCI mějte na paměti, že obvykle nefungují tak rychle jako topické steroidy, takže může nějakou dobu trvat, než uvidíte na kůži účinek. Konzistence je klíčová. Přestože je TCI dobře snášena většinou pacientů, může způsobit dočasný pocit pálení v kůži. TCI má také krabicové varovné riziko lymfomu, ale toto nebylo podporováno a dokonce bylo v rozporu s výzkumem provedeným na TCI za 20 let, kdy byly k dispozici.

Antibakteriální, antivirové a protiplísňové léky

Atopická dermatitida je dvojnásobný, pokud jde o kožní infekce. Za prvé, porušení kožní bariéry zvyšuje schopnost určitých bakterií, jako je stafylokok, držet se a vstupovat do těla. Za druhé, zánět v kůži může blokovat místní imunitní reakci, kterou vaše tělo používá k zastavení bakterií a dalších škodlivých látek, což vytváří dokonalou bouři pro invazi. Z tohoto důvodu mají pacienti s atopickou dermatitidou vyšší šance na bakteriální, plísňové a virové infekce kůže. Proto mohou být čas od času zapotřebí léky k léčbě těchto infekcí. Ale nejlepším lékem je prevence, tedy prevence vzplanutí ekzému a udržení zdravé kožní bariéry.

Take-Home Point

Při zvažování lokální léčby prozkoumejte své preference a potřeby a poté si promluvte se svým týmem péče o atopickou dermatitidu o tom, který lék může být pro vás nejlepší. Vždy se svého týmu zeptejte na jakékoli otázky, které můžete mít, nebo se podělte o jakékoli obavy týkající se těchto terapií.

Kontrolní bod: Naučili jste se to?

17. července 2020 Začátek

Více o atopické dermatitidě

Proaktivní vs. reaktivní péče o atopickou dermatitidu: dosažení a udržení cílů léčby

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Jak poznám, který lék na atopickou dermatitidu je pro mě vhodný? Zkoumání preferencí a cílů

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v ekzému

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Upravené zdroje, které vás podpoří na vaší cestě s atopickou dermatitidou

Správa atopické dermatitidy může být obtížná, ale podpora je k dispozici.

Do 18. prosince 2020

Co potřebujete vědět o léčbě atopické dermatitidy v různých ročních obdobích

Podívejte se, jak mohou změny počasí ovlivnit vaši atopickou dermatitidu po celý rok, a zjistěte, jak se můžete vyhnout vzplanutí v každém ročním období. nbsp. . .

Do 20. listopadu 2020

Péče o vaše duševní zdraví, pokud máte atopickou dermatitidu

Atopická dermatitida může výrazně ovlivnit vaši emoční pohodu, ale nemusíte trpět v tichosti. Prozkoumejte způsoby, o které se můžete starat. . .

Do 23. října 2020

Pět věcí, které byste měli vědět, pokud má vaše dítě atopickou dermatitidu

Pokud pečujete o dítě s atopickou dermatitidou, měli byste vědět, abyste se o něj mohli starat, jak nejlépe umíte.

Do 24. září 2020

Pohled na komorbidity související s atopickou dermatitidou (a co s nimi dělat)

U pacientů s atopickou dermatitidou je pravděpodobnější, že budou žít i s jinými stavy, což může ovlivnit rozhodování o jejich léčebném plánu. Dozvědět se o. . .

Do 24. srpna 2020

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Uvažujete o cílené terapii k léčbě atopické dermatitidy? Zde je to, co potřebujete vědět.

Do 24. července 2020

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Nekontrolovaná atopická dermatitida může ovlivnit více aspektů vašeho života, nejen vaši pokožku. Zde je to, co můžete udělat pro zvládnutí stavu.

Do 24. července 2020

Jak poznám, který lék na atopickou dermatitidu je pro mě vhodný? Zkoumání preferencí a cílů

Prozkoumejte všechny faktory, které vstupují do vývoje plánu léčby atopické dermatitidy, který je pro vás (nebo vašeho blízkého) nejlepší.

Do 24. července 2020

6 tipů po chirurgickém zákroku, které pomohou uzdravit váš řez

Správná výživa je klíčovou – ale často přehlíženou – součástí vašeho plánu obnovy.

Autor: Andrea Peirce, 26. dubna 2021, sponzorovaný reklamní obsah “

Život s atopickou dermatitidou je náročný. Mít prostředky ke vzdělávání a vedení vám může být velmi užitečné. Zde je několik webů a aplikací, pomocí kterých můžete zůstat informovaní a mít vše pod kontrolou.

Vzdělávací zdroje

Mnoho organizací nabízí vzdělávání o atopické dermatitidě a také tipy na pojištění a přístup k medicíně. Tyto zahrnují:

Webová aplikace pro atopickou dermatitidu pro pacienty

Tato interaktivní webová aplikace, vytvořená společností PRIME Education ve spolupráci s Case Management Society of America a Academy of Managed Care Pharmacy, poskytuje pacientům, pečovatelům a poskytovatelům vzdělání v oblasti atopické dermatitidy a jejího řízení. Můžete provést hodnocení a záložky a vytvořit průvodce péče, který můžete přinést na návštěvy se svým týmem péče o atopickou dermatitidu, abyste usnadnili diskuse.

Národní asociace ekzémů

Tato nezisková organizace se zaměřuje na zlepšování života pacientů s ekzémem prostřednictvím vzdělávání, výzkumu a podpory.