Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
[email protected]
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
[email protected]
Ph: +1.831.306.6725

Dom opieki Paul, aby wyzdrowieć po kontuzji pleców

Dom opieki Paul, aby wyzdrowieć po kontuzji pleców

Pomyślałem, że spróbuję. Na parkiecie zbierały się już malutkie kałuże potu, a termometr wskazywał 94 stopnie. Potem włączyła się grzałka. Po 20 minutach poczułem się, jakby ktoś włożył moje nerki do garnka. W wieku 40 lat ktoś prawie kopnął mnie w twarz podczas pozy półksiężyca i poczułem wdzięczność za pęd powietrza. Po godzinie 90 pobiegłem do drzwi. „W porządku?” – zapytał facet z recepcji, gdy agresywnie wycierałam się ręcznikiem. „Tak, ale myślę, że na dzisiaj skończyłam” – powiedziałam. „Może powinnaś po prostu tam wrócić i położyć się na macie” – powiedział. .

rekomendowane lektury

Nieustający urok bycia gorącym

Dlaczego nikt nie jest pewien, czy Delta jest bardziej zabójcza

Katherine J. Wu

Nie jesteśmy gotowi na kolejną pandemię

Olga Khazan Czułam się zbyt oszołomiona, by zasugerować coś, o czym myślałam, że mógłby pójść i zrobić. Zamiast tego po prostu zwinęłam matę i wynurzyłam się w chłodny, 90-stopniowy poranek. Wydaje się to być powszechnym rozterkiem. Joga jest tak kojąca weight manager opinie forum, ale gorąca joga może być męcząca. Lubisz czuć się zaplątany w grupę, ale jesteś pewien, że jesteś jedynym, który czuje się jak szczery z Ballpark („Oni pulchną, kiedy je ugotujesz!”). Ten instruktor jogi wydaje się dobrze radzić sobie z upałem, ale z drugiej strony jego wskaźnik BMI wydaje się być niższy niż wiek uprawniający do picia alkoholu. Uważam się za szczęściarza; inni zgłaszali, że próba porzucenia gorącej jogi – lub jakiejkolwiek jogi – zanim to się skończy, zyskała pogardliwe spojrzenia ich instruktorów. . I dla słodkiego, słodkiego smaku klimatyzacji” — pisze Adjua Fisher w czasopiśmie Philadelphia. „Prawie dotarłem do drzwi, gdy głośny głos krzyknął:„ Ty, przestań! Jesteś. Nie. Pójście. WSZĘDZIE”. Odwróciłem się i zobaczyłem, że instruktor wskazuje na mnie, i szybko zdałem sobie sprawę, że nie żartuje. Czułem się jak nastolatek, którego przyłapano na wymykaniu się po godzinie policyjnej. Zawstydzona, ja i moja czerwona twarz pobiegłyśmy z powrotem na matę i przecierpiałam pozostałe 40 minut zajęć.

ostill / kolba migawki / Elisa Glass / The Atlantic

Blogi i recenzje Yelp są podobnie pełne historii o „sierżantach joginów”, którzy krytykują każdego, kto próbuje wymknąć się wcześniej.

„Patrick był dla mnie wyjątkowo niegrzeczny, kiedy wyszedłem z pokoju 15 przed zakończeniem… lekcji, ponieważ zacząłem czuć się bardzo chory z powodu gorąca” – narzekała jedna kobieta z Massapequa w stanie Nowy Jork. „Właściwie byłem z siebie bardzo dumny, że zaszedłem tak daleko! Ale Patrick starał się upokorzyć mnie za wczesne opuszczenie klasy. Po prostu zwróciłem się do niego i powiedziałem: myślałem, że joga nie dotyczy ego?”

Strona z etykietą gorącej jogi w Yoga Health Center w San Carlos w Kalifornii podejmuje uprzedzające uderzenie: „Nie wychodź z pokoju jogi podczas pozycji”, nakazuje.

Ta perspektywa też jest zrozumiała. Joga ma być działaniem społeczności. W zależności od poziomu hipisowskiego woo-woo mumbo-jumbo, który subskrybujesz, wysypka średniej klasy dezerterów może zakłócić energię tego doświadczenia i wprawić czakry wszystkich w zawroty głowy. A przynajmniej może to rozpraszać.

Potem są troski o zdrowie. Niedawne badanie przeprowadzone przez American Council on Exercise wykazało, że zajęcia jogi Bikram podniosły temperaturę ciała uczestników średnio do 103,2 stopnia dla mężczyzn i 102 stopnia dla kobiet – poziom, który autorzy badania uznali za niepokojący. Na podstawie tych ustaleń jednym z ich zaleceń było, aby uczestnicy spróbowali skrócić czas zajęć z 90 do 60 minut. W oświadczeniu Rada powiedziała mi, że zalecają „instruktorzy zachęcają uczestników do odejścia i wzmacniają to odczucie przez całą rutynę.”

Tak więc dla tych z nas, którzy nie mają żadnych przeciwwskazań medycznych, jaka jest etykieta pozostawienia gorącej jogi w połowie? Wezwałam instruktorów do wzięcia udziału w zajęciach i otrzymałam dziesiątki odpowiedzi, z których część kończyła się pozdrowieniem „pokój i światło”.

Pomijając wiedzę o jodze, wydaje się, że rzadko można znaleźć instruktora, którego polityka wobec odejścia jest bardziej Kim Dzong Un niż BKS Iyengar.

Andes Hruby, była instruktorka Hot Power Yoga (zrezygnowała z pracy po tym, jak stwierdziła, że ​​upał jest nadmierny), powiedziała, że ​​nauczyciele jogi nie powinni próbować trzymać swoich uczniów w niewoli:

Gdyby biegacz przewrócił się podczas maratonu na pustyni, nie podeszlibyśmy do niego i powiedzieli „Twój umysł jest słaby”. Zachęcamy do płynów i pierwszej pomocy.

Jeanette Doherty, która prowadzi zajęcia vinyasy na Brooklynie, powiedziała, że ​​warto zastanowić się, czy dyskomfort, który odczuwasz, jest „głębokim uczuciem – które może być korzystne dla praktyki – czy też bólem – który jest sygnałem ostrzegawczym, że może nie być najlepszym styl lub poziom.”

Mark Balfe-Taylor, dyrektor ds. jogi w TruFusion w Las Vegas, dodał:

Osobiście uważam, że otwarte zaproszenie do wyjazdu nie powinno być skierowane do uczniów, aby nie przeszkadzać pozostałym w klasie. Jeśli jednak ktoś musi pójść do toalety, ma wrażenie, że zaraz zwymiotuje, przeżywa cykl, ma problemy z ciśnieniem krwi, ma słabe serce, jest w ciąży lub po prostu jest słaby z powodu złego odżywiania się tego dnia… jeśli coś jest dzieje się tak, że nie minie od wzięcia kolana ani chwili w dziecięcej pozie, mogą wyjść i z szacunkiem wyjść z siebie, po czym spokojnie wrócić.

Mimo to większość z nich nie posunęła się tak daleko, by powiedzieć, że instruktorzy powinni „zachęcać” uczniów do odejścia, a nawet pozwolić, by pozostało to niezauważone. Jim Kallett, dyrektor Bikram’s Yoga College of India w San Diego, powiedział, że odejście nie powinno być całkowicie verboten,

… Zachęcanie do tego i „pozwalanie” na to bez zajmowania się nim, jest dawaniem „pozwolenia”, którego ludzie szukają, aby uniknąć własnego braku samorealizacji, ukrytej mocy i ukrytych sił w nas.

Kilku powiedziało, że jeśli musisz wyjść wcześniej, najlepiej nie uciekać podczas początkowych lub końcowych sesji medytacyjnych, które są nawet bardziej święte niż i tak już bardzo święty czas jogi. A jak powinieneś wyjść? Kiwanie głową? Zawstydzony namaste? Cicha, haniebna ucieczka? Mandy Unanski Enright, dietetyk i instruktor jogi z New Jersey, powiedziała, żeby pamiętać, że przyzwyczajenie się do gorącej jogi może zająć od siedmiu do dziesięciu zajęć. Jeśli jesteś początkujący i czujesz, że musisz odejść, pisze, zrób to tak cicho, jak to możliwe:

Głośny, sfrustrowany oddech i głośne narzekanie na upał, gdy głośno zwijają matę, rozpraszają innych uczniów. Proste skinięcie głową i pomachanie nauczycielowi na pożegnanie jest odpowiednie — uwierz mi, widzieliśmy to już wcześniej i rozumiemy! Jeśli uczeń jest nowy w gorącej jodze, wolę, aby powiedział mi przed rozpoczęciem zajęć, abym mógł dać mu kilka wskazówek.

Jeśli chodzi o instruktora, Enright mówi, że powinien zachowywać się tak, jakby nic się nie stało.

„To, czego nie chcesz, to to, że jedna osoba wyznacza trend i wszyscy wybiegają z pokoju, ponieważ pomyślą, że jest to do przyjęcia”.

To prawdopodobnie oznacza, że ​​osoby wcześnie kończące studia powinny również opierać się staniu przed szklanymi drzwiami studia, wachlowaniu się i uśmiechaniu się, gdy wszyscy inni się pocą.

Kiedy kilka lat temu Brett, 69-letni mężczyzna z St. Paul w Minnesocie, odwiedził swoją umierającą matkę w domu opieki, zaczął poważnie martwić się o swoje późniejsze lata.

„Przebywałem w instytucjach przez większość mojego życia” – mówi Brett (jego nazwisko zostało utajnione, aby chronić jego prywatność), który spędził swoje nastoletnie lata w wielu domach zastępczych i ośrodkach detencyjnych dla nieletnich, oddzielonych od swojej rodziny. „Nigdy mnie to nie przerażało. Ale nie będę mógł przebywać w domu opieki, jak moja mama. Obawia się, że jego własne doświadczenie będzie zupełnie inne.

Brett, który jest transseksualistą, ma pełną brodę, niski głos i usunięto mu piersi. Ale nigdy nie przeszedł operacji zmiany płci, co oznacza, że ​​jego status transpłciowy szybko stanie się oczywisty dla opiekuna domu opieki, któremu powierzono kąpanie go lub ubieranie. Podobnie jak wielu seniorów transpłciowych, martwi się, co to będzie dla niego oznaczać, gdy wejdzie do domu opieki lub placówki opiekuńczej.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest ponad 1,5 miliona osób LGBT w wieku powyżej 65 lat, a liczba ta podwoi się w ciągu najbliższych 15 lat wraz ze starzeniem się populacji. Ale dokładne statystyki dotyczące starszych osób transpłciowych – lub, jeśli o to chodzi, osób transpłciowych w każdym wieku – są trudne do zdobycia. W jednym badaniu z 2011 r., w którym wykorzystano dane z badań zdrowotnych, oszacowano, że populacja osób transpłciowych w tym kraju wynosiła około 700 000; w maju tego roku Biuro Spisu Ludności opublikowało badanie, w którym przeanalizowano liczbę „prawdopodobnych osób transpłciowych” na podstawie osób, które zmieniły nazwisko (około 90 000) lub płeć (około 22 000) w Administracji Ubezpieczeń Społecznych.

Szacunki te różnią się tak bardzo, po części dlatego, że nie ma wiarygodnych sposobów śledzenia, kiedy ludzie zmieniają swoją płeć: Biuro Spisu Ludności nadal oferuje tylko mężczyzn i kobiety, a wiele osób trans nie przeszło całkowicie na życie w pełnym wymiarze godzin, tak jak ich wyrażona płeć. Inni tak skutecznie stłumili swoją historię, że niewiele jest dowodów na to, że kiedykolwiek żyli jak ktokolwiek inny.

Jedno jest jednak jasne: dla osób transpłciowych starzenie się w późniejszych latach życia może stanowić wyjątkowy zestaw wyzwań.

Większość osób transpłciowych nie przeszła operacji chirurgicznej – z powodów, które obejmują wygórowane koszty i obniżoną sprawność seksualną – więc kiedy rozbierają się w środowisku medycznym, są automatycznie wykluczane, wyjaśniła Loree Cook-Daniels, założycielka Transgender Aging Network z Milwaukee . „Ta niezdolność do ukrycia się, nawet jeśli chcą, oznacza, że ​​mamy znacznie większy problem z doprowadzeniem osób transpłciowych do opieki zdrowotnej” – powiedziała.

Wcześniejsze badania wykazały, że wiele osób transpłciowych unika wizyty u lekarza z obawy przed ostracyzmem. Spośród tych, którzy szukają opieki zdrowotnej, ankieta z 2011 roku przeprowadzona wśród 6456 osób transpłciowych w Stanach Zjednoczonych wykazała, że ​​28 procent respondentów doświadczyło nękania w warunkach medycznych, w tym wyśmiewania lub brutalnego traktowania. Dziewiętnaście procent stwierdziło, że całkowicie odmówiono im opieki ze strony lekarzy i innych świadczeniodawców, a 50 procent stwierdziło, że muszą edukować swoich lekarzy w zakresie opieki nad osobami transpłciowymi.

W nowszym badaniu Tarynn Witten, dyrektor ds. badań i rozwoju w Centrum Złożoności Biologicznej Uniwersytetu Virginia Commonwealth, przeanalizowała obawy 1963 respondentów ankiety transpłciowej dotyczące ich planów na przyszłość i koniec życia. Napisała, że ​​wielu uczestników „stwierdzało, że woleliby umrzeć w domu, niż przebywać w opiece paliatywnej lub w domu opieki”, często „z obawy przed rodzajem opieki, jaką otrzymaliby; czy otrzymaliby odpowiednie środki przeciwbólowe, czy opieka byłaby pełna szacunku, czy byliby maltretowani lub gwałceni, czy ich tożsamość płciowa byłaby szanowana, czy mogliby przeżyć swoje ostatnie chwile z wdziękiem i godnością [?]”

„Ponieważ jestem tylko w niepełnym wymiarze godzin dla każdej płci, obawiam się, że znajdę się w sytuacji, która zmusi mnie do bycia uważanym za całkowicie męskiego”, napisał jeden z uczestników badania Wittena, jak „przydział do” pokoju chłopca, „czyli wygnanie z kobiecości”.

Obecnie nie ma przepisów antydyskryminacyjnych podobnych do Tytułu IX w odniesieniu do domów opieki.

W domach opieki, przestrzenie z segregacją płciową, takie jak sypialnie i skrzydła mieszkalne, mogą być szczególnie niepokojące dla seniorów transpłciowych. Jak niedawno zgłosiła Alia Wong Atlantycki, Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych potwierdził, że ochrona tytułu IX obejmuje uczniów transpłciowych; w lipcu, powołując się na Tytuł IX, Departament Sprawiedliwości złożył oświadczenie popierające transpłciowego ucznia pozywającego okręg szkolny w Wirginii po tym, jak wymagano skorzystania z „alternatywnej” toalety. Jednak Cook-Daniels powiedział, że obecnie nie ma podobnych przepisów antydyskryminacyjnych dotyczących domów opieki i innych placówek opieki.

Cook-Daniels i inni pracownicy TAN regularnie organizują warsztaty i szkolenia dotyczące problemów związanych ze starzeniem się osób transpłciowych dla pracowników służby zdrowia, dostawców opieki nad osobami starszymi i krajowych organizacji zajmujących się starzeniem się. Powiedziała, że ​​najczęstsze pytania dotyczą segregacji w przestrzeni życiowej: „Ludzie chcą wiedzieć: „Jaką współlokatorkę ze względu na płeć daję [seniorowi transpłciowemu]?”, „Z jakiej łazienki korzystają?” – powiedziała. „Nadal istnieje podstawowy brak zrozumienia, w jaki sposób tożsamość płciowa przewyższa płeć biologiczną i że ludzie powinni mieć dostęp do obiektów, które pasują do ich tożsamości płciowej”.

W szczególności kwestia współlokatora może być obarczona komplikacjami. Brett niedawno doświadczył, jak może wyglądać jego życie w zakładzie opieki długoterminowej, kiedy zameldował się na tymczasowy pobyt w domu opieki w St. Paul, aby wyzdrowieć po urazie pleców. Powiedział, że po tygodniu spędzonym w jednoosobowym pokoju przydzielono mu współlokatora płci męskiej – ale obawiał się, że współlokator obu płci wkrótce odkryje, że jest transpłciowy, czego nie chciał ujawniać.

„Kobieta miałaby problem ze mną, a ja miałbym problem z samcem” – powiedział. „Nie chciałbym, żeby się o mnie dowiedział… A przy plotkach w domach opieki ta tajemnica trwałaby około tygodnia”.

Zamiast wziąć współlokatorkę, Brett opuścił dom opieki i zamieszkał z córką, która przejęła opiekę nad nim, gdy wyzdrowiał. Ale wielu w sytuacji Bretta nie miałoby tej samej opcji: wcześniejsze badania wykazały, że seniorzy LGBT są tylko o połowę mniej skłonni niż ich heteroseksualni rówieśnicy do posiadania sieci wsparcia bliskich krewnych, a niedawne badanie przeprowadzone wśród 6450 osób transpłciowych w USA , ponad połowa stwierdziła, że ​​są odseparowane od swoich rodzin, co stanowi znaczną przeszkodę w kraju, w którym około 80 procent starszych osób niepełnosprawnych polega częściowo lub wyłącznie na opiekunach rodzinnych.

Łagodzenie skutków izolacji społecznej doświadczanej przez starszych dorosłych LGBT jest celem grupy wsparcia Usługi i rzecznictwo dla osób starszych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych (SAGE). Jednym z bieżących priorytetów organizacji jest praca nad zapewnieniem uznania społeczności LGBT w ustawie o starszych Amerykanach (OAA), źródle federalnego finansowania programów opieki nad osobami starszymi w całym kraju, jako populacji „największej potrzeby społecznej”, zasługującej na fundusze przeznaczone na szkolenia, pomoc i usługi. (Obecna interpretacja tego terminu, jak wyjaśniła amerykańska administracja ds. starzenia się, jest niejasna: „W niektórych społecznościach taka izolacja może być spowodowana przynależnością religijną do mniejszości. W innych izolacja ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową może ograniczać zdolność do wykonywania normalnych codziennych zadań lub samodzielnego życia. Każdy obszar planowania i usług musi ocenić swoje szczególne środowisko, aby określić populacje najlepiej ukierunkowane na „największe potrzeby społeczne”.”)

13 lipca dyrektor wykonawczy SAGE Michael Adams był jednym z czterech delegatów reprezentujących koncerny LGBT na konferencji Białego Domu poświęconej starzeniu się, rozmowie, która odbywa się raz na 10 lat i ma wpływ na treść OAA. Narodowe Centrum Zasobów ds. Starzenia się LGBT, ośrodek szkoleniowy prowadzony przez SAGE, obecnie otrzymuje bezpośrednie finansowanie federalne, powiedział Adams, ale ma nadzieję, że obecność delegatów na konferencji sprawi, że grupy takie jak jego będą bardziej priorytetem: „Wyznaczanie starszych osób dorosłych LGBT jako populacja o największej potrzebie społecznej w OAA może otworzyć drzwi dla [innych organizacji szkoleniowych] do otrzymywania funduszy federalnych” – powiedział.